Voltaj Regülatörü

Statik Voltaj Regülatörü


tCON serisi Statik Voltaj Regülatörü, şebeke geriliminin problemli yapısına çözüm olan yöntemlerden biridir.

tCON serisi statik regülatörler mekanik parça içermezler. Bu sebeple aşınma problemleri ile karşılaşılmaz ve ürün daha uzun ömürlü olur. Kontrol kartı sürekli olarak giriş ve çıkış gerilimini, akımını kontrol eder ve düzeltmelerde bulunur. Teknolojik olarak daha yeni bir ürün olduğundan ve düzeltmesini dijital olarak yaptığından dolayı servo regülatörlere göre çok daha hızlı ve doğru düzeltme yapar. Regülasyon hızı servo regülatörlerin 10 katıdır.

Statik Regülatörler aynı zamanda teknolojisinden dolayı, harcadığı enerji ve çalışma mantığıyla çok daha ekonomiktir.

Ürün Broşürü (.pdf)

Servo (Otomatik) Voltaj Regülatörü


Servo Regülatörler, şebekedeki gerilim iniş çıkışlarını dengelemek için kullanılır. Servo Motor sayesinde bu dengeyi sağlar. Otomatik Servo Voltaj Regülatörleri (OVR) giriş ve çıkış gerilimini sabit tutmak ve şebeke dalgalanmalarını engellemek için kullanılır. Geleneksel voltaj regülatörleri, bugün elektromekanik sistemlerde kullanılır. Temelde, çıkış gerilimi belli bir noktaya ayarlanan otomatik servo regülatör, hareketli parçaları yardımıyla düzeltme yapar.

Servo Regülatör transformatörlerinde, silisyum karışımlı saç kullanılarak elde edilen yüksek verim ile elektrik tüketimi en aza indirilmiştir. Mikroişlemci kontrollü modellerde opsiyonel olarak RS-232 haberleşme olanağı ile regülatörün çalışma durumuna dair bilgileri bilgisayarınızdan rahatlıkla takip edebilme imkanı sunuyoruz.

Ürün Broşürü (.pdf)